09.08.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente
Duminica a 7-a după Rusalii (11 august 2013)

Înaltpreasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Craiova.
Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va participa la Sfânta Liturghie săvârşită  la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Catedrala arhiepiscopală din Târgovişte, la invitaţia Înaltpreasfinţitului Nifon, Arhiepiscopul Târgoviştei, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Bechet, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Mânăstirea „Adormirea Maicii Domnului” din Vârful lui Roman, judeţul Vâlcea.


Gheorghe Cioiu