13.09.2013 – Profesorii de Religie din Dolj, în şedinţă la început de an şcolar

Evenimente


 
Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Irineu, profesorii de Religie din judeţul Dolj s-au întrunit, la început de an şcolar, pentru a discuta mai multe probleme de ordin didactic. Astfel, în cadrul consfătuirilor de toamnă, dascălii doljeni au fost informaţi despre: structura noului an şcolar, calendarul principalelor concursuri judeţene şi naţionale pe disciplina de specialitate, cursurile de perfecţionare, precum şi despre proiectele în derulare la Sectorul Cultural al Arhiepiscopiei Craiovei. Întâlnirea a avut loc în sala de festivităţi a Colegiului Naţional „Ştefan Velovan” din Craiova şi a fost coordonată de pr. Gheorghe Pârva, inspector de specialitate în cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean Dolj.