04.10.2013 – Examen pentru ocuparea postului de preot III la Parohia „Sf. Nicolae”

Evenimente

 Arhiepiscopia Craiovei organizează în perioada 7-8 octombrie 2013 examen pentru ocuparea postului vacant de preot III, la Parohia „Sfântul Nicolae” – Craioviţa I, din Protoieria Craiova Nord, municipiul Craiova. În acest sens, au fost depuse nouă dosare, doar şase fiind compatibile cu normele prevăzute în regulament pentru ocuparea unui post clerical în mediul urban.
În ziua de luni, 7 octombrie, de la orele 7,00, trei dintre candidaţi (P.C. Pr. Marius Lunganu, P.C. Pr. Cristian Stoica şi P.C. Pr. Costinel Tomescu) vor susţine proba liturgică la Biserica paraclis-mitropolitan „Maica Precista” – Dudu din Craiova. La orele 12,00, toţi candidaţii se vor prezenta la Centrul de restaurare şi vizualizare al Facultăţii de Teologie din Craiova, din str. Brestei, nr. 24, pentru a susţine examenul scris. De la orele 14,00, la aceeaşi locaţie, va avea loc evaluarea orală a celor şase candidaţi. A doua zi, marţi, 8 octombrie, P.C. Pr. George Paraschivescu, P.C. Pr. Adrian Pîrvu şi P.C. Nicolae Petrişor vor susţine proba liturgică, de la orele 7,30, la Catedrala mitropolitană „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Craiova. 

Sectorul Administrativ