22.11.2013 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

Evenimente


Duminică, 24 noiembrie, a 30-a de după Rusalii, Înaltpreasfinţitul Părinte Mitropolit Irineu, va săvârşi Sfânta Liturghie  la Biserica „Adormirea Maicii Domnului” din Parohia Izvor, judeţul Dolj.            
            Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea. Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la biserica din Parohia Bahna, judeţul Mehedinţi. Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei  şi Romanaţilor,  va săvărşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a bisericii din Parohia Oteştii de Sus, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” din Râmnicu Vâlcea.
 

                                                           Gheorghe Cioiu