13.12.2013 – Slujiri arhiereşti în cea de a XXVIII-a Duminică de după Rusalii

Evenimente

      
 
 Duminică, 15 decembrie (a 28-a după Rusalii şi a 5-a duminică din Postul Naşterii Domnului), Înaltpreasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii din Parohia Zvorsca, judeţul Dolj.
       Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, de către Preasfinţitul Episcop vicar Emilian Lovişteanul. Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Paraclisul Catedralei episcopale „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Drobeta Turnu Severin, iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Catedrala „Adormirea Maicii Domnului” din municipiul Caracal, judeţul Olt.
 

                                                Diacon Gheorghe Cioiu