07.01.2014 – Slujiri arhiereşti de praznicul Sfântului Prooroc Ioan Botezătorul

Evenimente


Înaltpreasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” – Brestei din  Craiova.  
            Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va  participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” – Grecescu din Drobeta Turnu Severin. Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” din Parohia Redea de Răsărit, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” din Râmnicu Vâlcea.

                                                                      Diacon Gheorghe Cioiu