10.01.2014 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

Evenimente Fără categorie


 
În Duminica după Botezul Domnului, Înaltpreasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Craiova.
       Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va  participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea. Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Biserica „Adormirea Maicii Domnului” din Parohia Godeanu, judeţul Mehedinţi, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Mănăstirea „Sfinţii Trei Ierarhi” din Gruiul Lupului, comuna Racoviţa, judeţul Vâlcea.
 
 

                                                Diacon Gheorghe Cioiu