18.01.2014 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

Evenimente


În Duminica a 29 – a după Rusalii (19 ianuarie 2014), Înaltpreasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Paraclisul mitropolitan „Sfânta Treime” din Craiova.
Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va  participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea. Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Biserica „Sfinţii Voievozi” din Parohia Titerleşti, judeţul Mehedinţi. Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Găneasa, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Mânăstirea Jgheaburi, comuna Stoeneşti, judeţul Vâlcea.

Diacon Gheorghe Cioiu