24.01.2014 – Slujiri arhiereşti din Mitropolia Olteniei

Evenimente


 
În cea de a XXXII-a după Rusalii Înaltpreasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din oraşul Filiaşi, judeţul Dolj. Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va  participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea. Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Biserica „Sfântul Ierarh Nicolae” din Parohia Baloteşti, judeţul Mehedinţi. Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Baldovineşti, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Mânăstirea Govora, judeţul Vâlcea.

                                                Diacon Gheorghe Cioiu