31.01.2014 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

Evenimente


În Duminica a 17 – a după Rusalii, de praznicul Întâmpinării Domnului (2 februarie 2014), Înaltpreasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Mântuleasa” din Craiova.
Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va  participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea de către Preasfinţitul Episcop-vicar Emilian Lovişteanul. Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Catedrala episcopală din municipiul Drobeta Turnu Severin, iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Catedrala episcopală din municipiul Slatina.

Diac. Gheorghe Cioiu