01.02.2019 – Acțiune de donare de sânge

Evenimente

Spitalul de Psihiatrie Poiana Mare a organizat joi, 31 ianuarie, a doua acțiune a campaniei „Dăruiește din sânge aproapelui tău”. Campania a fost inițiată de preotul Tinel Dudău, slujitor la Paraclisul „Sfântul Cuvios Irodion de la Lainici”, care a menționat că o nouă acțiune de donare de sânge va fi organizată în data de 27 mai. Părintele a mai subliniat că dorește ca această campanie umanitară să devină o tradiție în comunitatea locală și că atât personalul spitalului, cât și oamenii din afara unității spitalicești au ajuns ieri în număr mare la spital, pentru a veni în ajutorul semenilor aflați  în nevoie. „Am avut sprijinul conducerii spitalului de fiecare dată când am încercat să îi ajutăm pe cei aflați în suferință și le mulțumesc pe această cale reprezentanților unității medicale”, a menționat părintele Tinel Dudău.


Gabriela Firu