28.06.2019 – Programul slujirilor arhierești ale Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

Evenimente

Sâmbătă, 29 iunie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, cu prilejul sărbătorii „Sf. Apostoli Petru și Pavel”, în Parohia Sf. Apostoli din Craiova.

În Duminica a II-a după Rusalii, în data de 30 iunie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși slujba de sfințire a bisericii cu hramurile „Sf. Treime” și „Nașterea Maicii Domnului” și Sfânta Liturghie, în Parohia Valea Fântânilor, din Protoieria Craiova Nord, județul Dolj.  

                                                                                    (Doru Marcu)