19.07.2019 – Programul slujirilor arhierești ale Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

Evenimente

Sâmbătă, 20 iulie 2019, la Praznicul „Sfântul și slăvitul Proroc Ilie Tesviteanul”, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sf. Ilie” Dobrița, din județul Gorj.

În Duminica a V-a după Rusalii, la data de 21 iulie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși resfințirea bisericii cu hramul „Sf. Mc. Pantelimon” și Sfânta Liturghie în Parohia Costeni, Filia Chiliu, din Protoieria Târgu-Jiu Nord, județul Gorj.     

                                                                                                            (Doru Marcu)