14.08.2019 – Programul slujirilor arhierești ale Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

Evenimente

Joi, 15 august 2019, la Praznicul „Adormirea Maicii Domnului”, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta Liturghie la Mănăstirea Polovragi din județul Gorj.

Vineri, 16 august 2019, la ziua de prăznuire a „Sf. Martiri Brâncoveni: Constantin Voievod cu cei patru fii ai săi, Constantin, Ștefan, Radu și Matei, și sfetnicul IanacheÎnaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta Liturghie la Mănăstirea Horezu din județul Vâlcea.

 

                                                                                                            (Doru Marcu)