13.09.2019 – Programul slujirilor arhierești ale Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

Evenimente

Sâmbătă, 14 septembrie 2019, în ziua de prăznuire pentru „Înălțarea Sfintei Cruci”, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Slujba de resfințire a bisericii cu hramurile „Sf. Ier. Nicolae” și „Înălțarea Sfintei Cruci”, urmată de  Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, în localitatea Bratovoești, Bădoși, Protoieria Craiova Sud.

În Duminica după Înălțarea Sfintei Cruci, la data de 15 septembrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Slujba de sfințire a bisericii cu hramul „Soborul Sf. Proroc Ioan Botezătorul”, urmată de Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, în Parohia Turburea, Protoieria Târgu Cărbunești, județul Gorj.

 

(Doru Marcu)