Programul slujirilor arhierești ale Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

Evenimente

Vineri, 8 noiembrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Parohia „Sf. Voievozi Mihail și Gavriil” din Târgu-Jiu, județul Gorj.

În Duminica a XXV-a după Rusalii, în data de 10 noiembrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Catedrala Mitropolitană „Sf. Dumitru” din Craiova.

Luni, 11 noiembrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Parohia Sf. Mina, din Craiova, Protoieria Craiova Nord.

Marți, 12 noiembrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Parohia „Sf. Trei Ierarhi” – Postelnicu Fir, din Craiova, Protoieria Craiova Nord.

 

 

                                                                        (Doru Marcu)