Programul slujirilor arhierești ale Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

Evenimente

Sâmbătă, 30 noiembrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși slujba de sfințire a bisericii cu hramurile „Sf. Ap. Andrei, cel Întâi chemat, Ocrotitorul României” și „Sf. Irodion de la Lainici”, urmată de Sfânta Liturghie, din incinta Spitalului Clinic de Boli Infecțioase și Pneumoftiziologie „Victor Babeș”, situat pe Strada Calea București, nr. 126, Craiova și cunoscut cu numele de Spitalul Nr. 3.

În Duminica a XVI-a după Rusalii, în data de 1 decembrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta Liturghie, în Catedrala Mitropolitană „Sf. Mc. Dumitru” din Craiova.

 

                                                                        (Doru Marcu)