Sesiune de comunicări susţinute de studenţii Şcolii Doctorale „Sf. Nicodim” din Craiova

Evenimente

Studenţii Şcolii Doctorale „Sfântul Nicodim” din cadrul Facultăţii de Teologie din Craiova au susţinutu miercuri, 11 decembrie, o sesiune de comunicări ştiinţifice pe tema „Cunoașterea lui Dumnezeu în contextul epistemologiei contemporane”. Evenimentul academic a avut loc în Sala „Sfântul Antim Ivireanul” a Facultăţii de Teologie din Craiova, fiind coordonat de pr. conf. univ. dr. Ioan Picu Ocoleanu, directorul Şcolii Doctorale. Prezentările au fost asistate de întregul corp profesoral al Şcolii Doctorale „Sf. Nicodim”. Cu acest prilej, a fost lansat volumul de studii „Unitate şi diversitate în Tradiţia Bisericii”, publicat recent cu binecuvântarea IPS Părinte Irineu, în Seria Doctoralia, la Editura Mitropolia Olteniei.

 

Pr. Ioniţă Apostolache