Organizare examen pentru ocuparea postului vacant de preot slujitor la Parohia „Sf. Nifon” din mun. Tg. Jiu, Protoieria Tg. Jiu Sud

Evenimente

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 14.02.2020, s-a hotărât organizarea de examen pentru ocuparea postului vacant de preot slujitor la Parohia „Sf. Nifon” din mun. Tg. Jiu, Protoieria Tg. Jiu Sud. Examenul se va desfăşura în ziua de miercuri, 19.02.2020, de la orele 07.30, la Catedrala Mitropolitană „Sf. M. Mc. Dimitrie” din Craiova, pentru susţinerea probei liturgice, apoi, de la orele 12.00, la Centrul Eparhial, pentru susţinerea probei scrise şi a probei orale, conform metodologiei curente şi tematicii afişate pe site.

La examen vor participa doar candidaţii ce au depus un dosar complet (P.C. Pr. Vasiloniu Liviu şi P.C. Pr. Mălăescu Vasile Adrian).