Acțiune filantropică derulată de ASCOR Târgu-Jiu, în parteneriat cu PROVITA Gorj

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în după amiaza zilei de 8 septembrie 2020, închinată „Nașterii Maicii Domnului”, tinerii din ASCOR Târgu-Jiu și PROVITA Gorj au desfășurat o activitate filantropică în cadrul Complexului de servicii comunitare pentru copiii cu nevoi speciale din Târgu-Jiu.

Alături de cuvântul de folos din partea părintelui Gomoi Gheorghe, copiii au primit în dar haine, rechizite școlare, fructe, dar și iconițe și cruciulițe. Întâlnirea a avut loc în curtea Complexului. În prezent, Asociația Studenților Creștin-Ortodocși, filiala Târgu-Jiu, este coordonată de către studenta Georgiana Popescu și are 25 de membrii.

(Diac. Teodor Marcu)