ASCOR Craiova și-a ales un nou președinte

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, tinerii din Asociația Studenților Creștin-Ortodocși Români, filiala Craiova, s-au întâlnit într-o ședință de lucru pentru a alege un nou președinte. Întâlnirea a avut loc în ziua de 11 octombrie 2020, la Sediul „Renașterea” al Arhiepiscopiei Craiovei.

În unanimitate a fost aleasă prin vot domnișoara Iuliana Pătra. Tânăra Iuliana este studentă la Facultatea de Științe, specializare Matematică – Informatică, în anul al II-lea.  De asemenea, în calitate de vicepreședinți au fost realeși tinerii: Florin Preduț și Călin Roșu. La eveniment a fost prezent și Pr. Ștefan Bărbulescu, inspector pentru asociații și fundații, din cadrul Sectorului de Învățământ, Activități cu Tineretul și Catehizare al Arhiepiscopiei Craiova.

(Diac. Teodor Marcu)