Proiectul filantropic „Solidaritate în vremuri de încercare”, ediția a II-a

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 20 octombrie 2020, Parohia Ișalnița, din Protoieria Craiova Nord, a desfășurat în comun cu Parohia Perișor, din Protoieria Băilești, proiectul filantropic denumit „Solidaritate în vremuri de încercare”, ediția a II-a. Prima ediția s-a desfășurat în luna mai a acestui an.

La inițiativa Pr. Badea Alexandru Nicolae și a Pr. Dumitrana Gheorghe Răzvan și cu sprijinul credincioșilor din Ișalnița au fost realizate colecte materiale și de bani care au fost distribuite copiilor nevoiași și bătrânilor din Parohia Perișor. Alături de aceste ajutoare, care au fost date în condiții de siguranță sanitară, cei doi preoți au oferit și sprijin moral și de încurajare.

    La finalul acțiunii, părintele paroh Dumitrana a transmis un nou mesaj de mulțumire voluntarilor din Parohia Ișalnița pentru sprijinul acordat.

(Diac. Teodor Marcu)