Concert inedit de colinde şi poezie religioasă, în cadrul Facultăţii de Teologie din Craiova

Evenimente

Prin purtarea de grijă şi binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, în după-amiaza zilei de joi, 17 decembrie, începând cu ora 17.00, Corul Facultăţii de Teologie din Craiova organizează un concert inedit de colinde şi poezie religioasă pe platforma Google Clasroom a Universităţii din Craiova. Concertul este dirijat de către Pr. Lect. Dr. Adrian Maziliţa şi de către Asist. Univ. Dr. Victor Şapcă. Din cauza situaţiei sanitare actuale, momentul artistic se va desfăşura online şi va avea loc pe codul de Meet al platformei Google Clasroom, în pagina intitulată “CONCERTUL DE COLINDE AL FACULTĂŢII DE TEOLOGIE DIN CRAIOVA”. Linkul de acces este: https://classroom.google.com/c/MjQzODkzMjU2ODQ2?cjc=fct3xfp

„Adresăm invitație de suflet tuturor celor care doresc să fie împreună cu noi la acest concert atipic, de data aceasta, dar care sperăm să vă sporească bucuria praznicului Naşterii Domnului nostru Iisus Hristos”, a subliniat Pr. Lect. Dr. Adrian Maziliţa, dirijorul Corului Facultăţii de Teologie din Craiova.

Gabriela Firu