Serbare online, organizată de Seminarul Teologic „Sf. Grigorie Teologul” Craiova

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, la inițiativa Arhid. Prof. Dr. Pătularu Ionuț-Adrian, directorul Seminarului Teologic din Craiova, elevii și cadrele didactice au susținut o serbare online în data de 21 decembrie 2020, folosindu-se de platforma Google Meet.

În deschidere, au luat cuvântul părintele director Pătularu, părintele consilier Gabriel Sorescu și doamna Inspector Prof. Dr. Iuliana Gheorghe. Activitățile principale ale serbării online au constat în: recitarea de poezii, interpretarea de colinde și prezentarea teatrului popular Vicleiu. Dintre cadrele didactice implicate, dar și elevii care s-au pregătit pentru serbare, amintim: Prof. Delcea Tanța, Prof. Victor Șapcă, Prof. Pană Monica Roxana, Pr. Prof. Sperlea Cristin Alexandru, Bundic Ionuț, Gheorghe Denis, Mihai Tony, Șerbulescu Costinel, Mândreci Gabriel, Antonie Robert și Sergiu Doican.

La final, părintele director Pătularu Ionuț-Adrian a urat tuturor celor prezenți online căldurosul La mulți ani și sărbători fericite cu ocazia sărbătorilor de iarnă.

(Diac. Teodor Marcu)