Campanie de donare de sânge organizată de A.S.C.O.R., filiala Craiova

Evenimente

Asociaţia Studenţilor Creştin – Ortodocşi Români (A.S.C.O.R.), filiala Craiova, se alătură celei de-a doua ediţii a Campaniei naţionale de donare de sânge, organizată de A.S.C.O.R. Bucureşti sub genericul „Uniţi pentru viaţă”. În judeţul Dolj, campania se desfăşoară cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei.

La Craiova, acţiunea se va desfăşura în data de 24 martie, la Centrul de Transfuzie Sanguină (str. Tabaci, nr.1, în incinta Spitalului Judeţean de Urgenţă, intrarea dinspre policlinică), între orele 8.00 – 13.00. Înscrierile se pot face la numerele de telefon 0752.405.809 / 0754.913.592.

Campania „Uniţi pentru viaţă” se desfăşoară la nivel naţional în perioada 21 martie -10 aprilie 2021. Prima ediţie a campaniei s-a desfăşurat în lunile noiembrie – decembrie 2020, sub genericul „Donează sânge, salvează vieţi alături de ASCOR”.

Gabriela Firu