Sprijin pentru familiile aflate în dificultate, în Parohia Celaru II

Evenimente

Parohia Celaru II din judeţul Dolj a organizat în această perioadă mai multe acţiuni caritabile, care vor continua sub denumirea „Dăruieşte o bucurie unei familii de Sfintele Paşti!”. Părintele Petrică Buzulică, paroh al Bisericii „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului”, a subliniat că au fost sprijinite familiile cu mai mulţi copii, cu posibilităţi materiale precare. Astfel, au fost distribuite pachete cu alimente neperisabile, dulciuri, îmbrăcăminte şi jucării.  „Este o tradiţie pentru Parohia noastră să organizăm astfel de acţiuni de ajutorare care se îndreaptă, de această dată, către familiile cu copii, aflate în dificultate. Colecta pentru această campanie continuă şi observăm cu bucurie că găsim de fiecare dată deschidere şi sprijin în rândul enoriaşilor noştri. Următoarea acţiune caritabilă va avea loc în ziua sărbătorii Floriilor, când vom ajunge la familiile aflate în nevoie, din Parohia Celaru, şi le vom dărui toate aceste pachete”, a precizat părintele Petrică Buzulică, paroh al Bisericii „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului”, Parohia Celaru II.

Gabriela Firu