Vizită pastorală în Cercul Preoțesc Dăbuleni, Protoieria Craiova Sud

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 7 mai 2021, Pr. Protoiereu Vulcănescu Grigore s-a aflat în vizită pastorală în cercul preoțesc Dăbuleni, din Protoieria Craiova Sud, județul Dolj. În biserica cu hramurile „Sf. Ierh. Nicolae” și „Izvorul Tămăduirii” din centrul orașului Dăbuleni, unde slujesc Pr. Bunciu Ionuț și Pr. Prof. Cristian Croitoriu, s-a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie. De asemenea, imediat după Liturghie s-a săvârșit slujba Sfântului Maslu de către preoții din cercul preoțesc Dăbuleni. Cuvântul de învățătură a fost ținut de către Pr. Protoiereu Vulcănescu, mulțumind comunității pentru sprijinul acordat în restaurarea locașului de cult din orașul Dăbuleni.