Ziua Internaţională a Copilului, în Parohia Celaru II

Evenimente

Parohia Celaru II din judeţul Dolj a organizat marţi, 1 Iunie, de Ziua Internaţională a Copilului, un atelier de desen, pentru copiii din localitate. La finalul activităţii, cei mici au primit daruri, oferite de părintele paroh al Bisericii „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului”, Pr. Petrică Buzulică. Lucrările realizate de copii vor fi expuse în cadrul bisericii în următoarea perioadă. „A fost o mare bucurie să îi implicăm pe copii în atelierul de desen, au realizat lucrări frumoase, care au fost apreciate de cei prezenţi. Părinţii au fost alături de noi şi le mulţumim pentru că răspund de fiecare dată cu deschidere iniţiativelor noastre. Cu siguranţă vom continua astfel de activităţi, pentru că avem parteneri de nădejde în părinţi, în copii, în întreaga comunitate”, a subliniat Pr. Petrică Buzulică, Parohul Bisericii „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului”, Parohia Celaru II.

Gabriela Firu