Expoziţia artistică „Licenţă” 2021, la Craiova

Evenimente

Studenţii din anii terminali ai Secţiei de Arte Vizuale din cadrul Facultăţii de Teologie din Craiova organizează în această perioadă, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, expoziţia intitulată „LICENŢĂ”, promoția 2021, la Galeria „Arta” Filiala Craiova a Uniunii Artiştilor Plastici din România. Vernisajul a fost deschis joi, 1 iulie, de la orele 17.00, în parteneriat cu Filiala Craiova a Uniunii Artiștilor Plastici din România. Expoziția este deschisă publicului în perioada 01-14 iulie. În timpul vernisajului și ulterior, se vor respecta normele în vigoare privind distanțarea socială și purtarea măștii în interior, precum și accesul unui număr redus de persoane în spațiul de expunere.

Pr. Ioniţă Apostolache