Acţiune caritabilă în Parohia Celaru II

Evenimente

Parohia Celaru II din judeţul Dolj a organizat o acţiune caritabilă joi, 14 octombrie, de praznicul Sfintei Cuvioase Parascheva. În zi de sărbătoare, la Biserica „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului” a fost săvârşită slujba Sfintei Liturghii, iar la finalul slujbei, Părintele Paroh Petrică Buzulică s-a deplasat la mai multe familii din Parohie, cu posibilităţi materiale precare, pentru a le dărui pachete. „Este o bucurie să putem veni în ajutorul familiilor aflate în dificultate, copiilor care provin din familii dezavantajate social şi putem spune că aceste acţiuni au ajuns o tradiţie în Parohia noastră. Anul acesta am organizat de mai multe ori colecte în scop filantropic şi vom continua să venim în sprijinul celor aflaţi în nevoie”, a subliniat Parintele Petrică Buzulică, Parohul Bisericii „Intrarea în Bisercă a Maicii Domnului” din Parohia Celaru II.

Gabriela Firu