Recital de colinde la Biserica ,,Sfinții Apostoli” din Târgu-Jiu

Evenimente

Biserica cu hramul ,,Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din municipiul Târgu-Jiu va fi duminică, 19 decembrie, gazda unui eveniment muzical deosebit, spectacolul „Aşteptăm Naşterea Domnului”.

Corala „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” va oferi tuturor celor prezenţi un recital de colinde şi cântări religioase, iar în cadrul evenimentului, invitaţi speciali vor fi soliștii Daria Năstăsoiu, Maria-Diana Neagoe şi Ion Lucian Medar. Manifestarea a intrat de mai mulți ani în tradiţia activităţilor din această perioadă a anului, iar credincioșii sunt aşteptaţi duminică, 19 decembrie, începând cu ora 11.00, să se bucure de atmosfera Sfintei Sărbători a Naşterii Domnului ce se apropie, la evenimentul muzical susţinut de Corala ,,Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel“, dirijor prof. dr. Mihaela Sanda Popescu. În aceeași zi de duminică, Biserica cu hramul ,,Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel“ din reşedinţa judeţului Gorj va fi totodată gazda unei activităţi catehetice, prezentate în cadrul slujbei Sfintei Liturghii de către Părintele Ion Tomescu, slujitor la acest sfânt locaș.

                                                                                                               Marius Stochiţoiu