Corul Facultăţii de Teologie din Craiova, concert de cântări religioase la TVR 3

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, Corul Facultăţii de Teologie Ortodoxă din Craiova, dirijori Pr. Lect. Univ. Dr. Adrian Cristian Mazilița și Lect. Univ. Dr.  Victor Șapcă, a susţinut miercuri, 30 martie, La Biserica Mântuleasa din Craiova, un program de cântări religioase. Programul de cântări religioase armonice şi în stil psaltic din Postul Mare a fost realizat în colaborare cu TVR Craiova, fiind înregistrat pentru a fi difuzat în ediţia specială a emisiunii Caravana TVR 3. Emisiunea va fi difuzată în data de 9 aprilie 2022, de la ora 17.00, pe programul TVR 3, fiind realizată de echipa de la TVR Craiova, realizator: Anca Dindirică, moderatori: Simona Ştefania Muşuroi şi Doru Ciolacu.