Ziua Copilului la Grădinița cu Program Prelungit „Sfânta Tatiana”

Evenimente

Grădiniţa cu Program Prelungit „Sfânta Tatiana” a marcat Ziua Internaţională a Copilului, 1 Iunie, printr-un program special dedicat copilaşilor. Într-un decor deosebit, cu baloane şi decoraţiuni specifice, ziua a început cu un spectacol de teatru de păpuși la care copiii au asistat, cuminţi şi cu mare interes, și au făcut cunoștință cu personajele din povestea „Ursul păcălit de vulpe”. Apoi, preșcolarii au primit diplome, cărți și surprize dulci oferite cu dragoste de doamnele educatoare.  Activitățile au continuat cu jocuri recreative, la care cei mici au participat cu bucurie, au desenat, au ascultat muzică, s-au plimbat cu tricicletele și mașinuțele.

Grădiniţa cu Program Prelungit „Sfânta Tatiana” din Craiova a fost înfiinţată în anul 2019 de către Fundaţia „Cuvântul care Zideşte”, ONG aflat sub patronajul Mitropoliei Olteniei. În cadrul grădiniței, într-un mediu prietenos pentru copii, sunt promovate valorile culturale, spirituale şi creştine româneşti.

Activităţile se desfăşoară conform programei oficiale a Ministerului Educaţiei.

Gabriela Firu