Concert de colinde organizat la Parohia Sf. Nicolae – Dorobănția, din Craiova

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfițitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, Parohia Sf. Nicolae – Dorobănția, din Craiova, a organizat un Concert de colinde. Evenimentul a avut în seara zilei de 16 decembrie 2022 în biserica parohială închinată Sf. Ier Nicolae și Sf. Ier. Nectarie. Concertul a fost susținut de studenții Departamentului de Arte al Universității din Craiova, sub îndrumarea doamnei Conf. Univ. Dr. Renata Vari – Zamfir, solistă a Operei Române Craiova.

La finalul concertului, Pr. paroh Adrian Stănulică a mulțumit invitaților pentru bucuria de a fii în mijlocul credincioșilor parohiei și de a ne încânta cu aceste minunate colinde. De asemenea, toți studenții au primit daruri din partea parohiei.