Întâlniri ale preoților din Protoieria Târgu-Cărbunești

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, și în prezența Pr. Protoiereu Ion Spilcă, preoții din Protoieria Târgu-Cărbunești s-au întrunit în cadrul cercurilor pastorale. În data de 1 februarie 2023, a avut loc prima întâlnire a Cercului Pastoral nr. 7, în Parohia Ciorari, la invitația Pr. paroh Ioana Daniel. Următoarea întâlnire a avut loc în Parohia Baia de Fier, în prezența preoților din Cercul Pastoral nr. 2, în ziua de 5 februarie. Ultima întâlnire a avut loc ieri, duminică, 12 februarie, în Parohia Albeni, unde au participat preoții din Cercul Pastoral nr. 6, la invitația Pr. paroh Mihalache Șuncă. Întâlnirile au debutat cu o ședință în care s-au propus noi activități administrativ-bisericești și culturale pentru anul 2023. De asemenea, la fiecare întâlnire s-a săvârșit Taina Sf. Maslu, în prezența enoriașilor din parohii.