Campania de voluntariat „Dar, cu drag de mărțișor”, organizată de Fundația Cuvântul care zidește

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, Fundația Cuvântul care zidește organizează campania de voluntariat „Dar, cu drag de mărtișor”. În cadrul fundației s-au organizat ateliere de confecționat și pictat mărțișoare manual, cu diferite motive florale, la care au participat mai mulți colaboratori.

În ultimele zile ale lunii februarie, Fundația a organizat în parteneriat cu Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova, un târg de mărțișoare pe bază de donații. Prin implicarea doamnei consilier Diana Cotescu, elevii au contribuit benevol și cu mult drag. În urma evenimentului, fondurile strânse au fost dăruite unui elev premiant din clasa a VIII-a, care are probleme de sănătate. Din partea Fundației au fost prezente în mijlocul copiilor doamna director Cristina Stamatoiu și doamna Camelia Iovescu.