Preşcolarii Grădiniţei „Sfânta Tatiana”, binecuvântaţi de ÎPS Părinte Irineu

Evenimente

Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, a primit vestea primăverii de la copiii Grădiniţei „Sfânta Tatiana” din Craiova. Însoţiţi de doamnele educatoare, micuţii preşcolari au fost primiţi şi binecuvântaţi de ÎPS Părinte Irineu la Centrul Eparhial din Cetatea Băniei. Darurile au fost reciproce, cei mici aducând mărțișoare Părintelui Mitropolit şi fiind răsplătiţi în schimb cu cărticele de rugăciuni şi calendare.

Grădiniţa cu program prelungit „Sfânta Tatiana” din Craiova este înființată de Mitropolia Olteniei prin Fundația „Cuvântul care Zidește”, coordonată de dna. Cristina Stamatoiu. Sediul grădiniţei se află în vecinătatea Bisericii „Sfântul Nicolae” – Amaradia. Lucrarea pedagogică de aici este realizată de un colectiv didactic bine pregătit, în frunte cu doamna educator-director Elena Ghiţă.

(Pr. Ioniță Apostolache)