Activități dedicate copiilor în Parohia Coțofenii din Dos, în colaborare cu Școala și cu Primăria

Evenimente

Cu ocazia „Zilei Internaționale a Copilului”, în Parohia Coțofenii din Dos s-au desfășurat mai multe activități dedicate copiilor din Parohia Coțofenii din Dos, în colaborare cu Școala și cu Primăria Coțofenii din Dos, județul Dolj.

În prima parte a activităților, copiii au fost invitați să participe la săvârșirea Acatistului Preasfântului și de viață Făcătorului Duh, la biserica parohială, în prezența Părintelui Protoiereu Cristian Cojocaru. Apoi, a avut loc festivitatea de premiere organizată de doamna director Firoi Lucreția, cu sprijinul cadrelor didactice. În ultima parte a evenimentului, copiii au participat la activitățile recreative organizate de Primăria Coțofenii din Dos, prin implicarea domnului primar Dina Ion și a Consiliului Local.