Donație pentru Secția Pediatrie din cadrul Spitalului de Urgență din Târgu Jiu

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 7 iunie 2023, Părintele Constantin Cosmin Stoenoiu, paroh al Parohiei Drăgoieni și antreprenorul Dorin Staicu din Târgu-Jiu au donat Secției Pediatrie, din cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu, 10 seturi de lenjerie de pat confecționată din bumbac de înaltă calitate: „Sperăm ca gestul nostru să fie privit ca un exemplu de bune practici. Amândoi am avut copiii internați aici, la Pediatrie și ne-am gândit că poate veți avea pacienți care nu își pot aduce de acasă lenjerie nouă. Știm că lenjeria dintr-un spital se spală foarte des și se deteriorează și mai repede. Ne-am gândit că va fi de ajutor darul nostru! Când o să mai avem posibilitatea, o să mai aducem”, a spus preotul Constantin Stoenoiu.