Simpozion ştiinţific la Facultatea de Teologie din Craiova – „Părintele Dumitru Stăniloae şi Importanța Teologiei Sale în Cercetarea Actuală”

Anunțuri Evenimente
Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Craiova, va avea loc, în perioada 12-13 Iunie 2023, Simpozionul ştiinţific cu tema „Părintele Dumitru Stăniloae şi Importanța Teologiei Sale în Cercetarea Actuală”.
La Simpozionul găzduit şi organizat de Facultatea de Teologie Ortodoxă din Craiova, în colaborare cu Mitropolia Olteniei – Arhiepiscopia Craiovei şi cu Centrul de Cercetări Teologice și Interdisciplinare „Sfântul Calinic” (CCTISC), vor participa profesori universitari, doctori şi doctoranzi în Teologie de la universităţile din România.
Evenimentul se va desfăşura în Sala de Festivităţi a Facultăţii de Teologie din Craiova (strada Brestei, nr. 24). Detaliile evenimentului pot fi vizualizate aici: Program simpozion Parintele Dumitru Staniloae