Întâlnire a preoților din Cercul Pastoral Nr. 3, în Parohia Vierșani, din județul Gorj

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, sub coordonarea Pr. Protoiereu Spilcă Ion și la invitația Pr. paroh Marius Grigore, în ziua de 3 septembrie 2023, preoții din cadrul Cercului Pastoral Nr. 3, Protoieria Târgu-Cărbunești, s-au întâlnit în Parohia Vierșani, din județul Gorj.

În prezența Pr. Mărgineanu Iulian, alături de preoții invitați și de enoriașii din parohie, s-a oficiat slujba de sfințire a trapezei ridicată în curtea bisericii parohiale din Vierșani. În cuvântul de final, Părintele Marius Grigore a mulțumit preoților prezenți la acest moment important pentru viața comunității, dar și tuturor celor care l-au ajutat la ridicarea și înfrumusețarea acestei trapeze. Spațiul dispune de veselă, mese și scaune utile pentru a desfășura diferite activități. În special, în această sală de mese se vor organiza pomenirile anuale, dar și cele rânduite în fiecare zi de sâmbătă.