Campania „Dăruiește din sângele tău, aproapelui!”, desfășurată la Spitalul din Poiana Mare

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, prin implicarea Părintelui Tinel Florin Dudău și a domnului director Lucian Florea, în ziua de 5 septembrie 2023 s-a desfășurat o nouă campanie de donare de sânge în localitatea Poiana Mare, din județul Dolj. Campania este la ediția a XIV-a și se intitulează „Dăruiește din sângele tău, aproapelui!”. Activitatea s-a realizat prin prezența carelor medicale de la Centrul Regional de Transfuzie Sanguină din Craiova. Conform organizatorilor, au fost apte pentru donare 30 de persoane, unele participând pentru prima dată. Bilanțul total în cele 14 campanii organizate este de 448 unități de sânge.