Concertul caritabil de colinde “ColinDar cu Paula Seling”, organizat de Asociația Vasiliada

Anunțuri Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 21 noiembrie 2023, Asociația Vasiliada organizează tradiționalul concert „ColinDar cu Paula Seling”, ediția a XIV-a.

Evenimentul se va desfășura în sala mare a Filarmonicii din Craiova, începând cu ora 18:30. Alături de invitata specială, Paula Seling, vor mai interpreta colinde și cântece dedicate Nașterii Domnului: Corul Facultății de Teologie din Craiova, soprana Renata Zamfir, solista Laura Dinu, Corul mimico-gestual „Anghelos” și Corul psaltic „Sf. M. Mc. Tatiana Diaconița”, din Craiova.

Concertul va fi prezentat de către doamna Simona Ștefania Mușuroi. Invitațiile pentru concert pot fi găsite la sediul Asociației Vasiliada, la Catedrala Mitropolitană, precum și la Bisericile „Madona Dudu”, „Sf. Ilie”, „Sf. Treime” și „Sf. Ier. Calinic”, din orașul Craiova.