Concertul „Colindăm, Doamne, Colind!”, la Filarmonica Oltenia din Craiova

Anunțuri Evenimente Proiecte
Marți, 12 decembrie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, începând cu ora 17:00, la Filarmonica Oltenia din Craiova se va desfășura concertul „COLINDĂM, DOAMNE, COLIND!”. Vor participa Corul Facultății de Teologie Ortodoxă din Craiova, Grupul Psaltic Sfântul Mare Mucenic Dimitrie al Catedralei Mitropolitane din Craiova, Corala „IEROFONIA” a preoților, a diaconilor și a studenților ortodocși din Craiova și Grupul Psaltic „Sfânta Mare Muceniță Tatiana Diaconița” din Craiova. Dirijorii acestui eveniment vor fi: părintele lect. univ. dr. Adrian-Cristian Mazilița, lect. univ. dr. Victor Șapcă și studenta Ana Nuță. De asemenea, vor urca pe scenă în calitate de invitați speciali: Conf. univ. dr. Ioan Cherata; Arhid. Constantin Gama; Diac. Efrem Petrișor; Alexandra Nicolae și Pr. Gheorghe Smădoi. Intrarea este liberă.