Corul Seminarului, invitat la Liceul Tehnologic Transporturi Căi Ferate, din Craiova

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 11 decembrie 2023, Corul Seminarului Teologic Ortodox „Sf. Grigorie Teologul” a participat la serbarea organizată de Liceul Tehnologic Transporutir Căi Ferate, Craiova. Tema serbării s-a intitulat „În așteptarea lui Moș Crăciun”. În cuvântul de deschidere, domnul Prof. Dr. Pătrașcu Cristian, în calitate de director al Liceului, a mulțumit tuturor invitaților, elevilor și cadrelor didactice. Corul Seminarului, dirijat de domnul Lect. Univ.dr. Victor Șapcă, a interpretat următoarele colinde: „Gazde mari”; „Veniți astăzi credincioșii”, „Închinarea păstorilor”, Bună sara gospodar”, „Stea luminătoare” și „Deschide ușa, creșine”.