Cercul pedagogic al profesorilor de Religie, nivel gimnazial, din județul Gorj

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 14 decembrie 2023, a avut loc Cercul pedagogic al profesorilor de Religie, la nivel gimnazial, în județul Gorj. Evenimentul s-a desfășurat la Școala Gimnazială Nr. 1, Țicleni, în prezența părintelui Prof. Neofit Stănciulescu, inspector de specialitate al ISJ Gorj și a doamnei director Prof. Pușcaș Claudia. Responsabil de cerc a fost domnul Prof. Popescu Adrian.

Tema cercului a fost intitulată „Nașterea Domnului” și a avut ca activități principale lecția deschisă susținută de Prof. Sută Vasile Codruț și prezentarea referatului de către doamna Prof. Spilcă Cristina. La final, părintele inspector Stănciulescu a prezentat câteva informații din partea Inspectoratului cu privire la viitoarele activități școlare și extra-școlare.