Concert de colinde, desfășurat în Parohia „Nașterea Maicii Domnului” Craiova, din Protoieria Craiova Nord

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, Parohia „Nașterea Maicii Domnului” Craiova, din Protoieria Craiova Nord, a organizat în seara zilei de 17 decembrie 2023 un concert de colinde pentru credincioșii parohiei. Au fost invitați și au cântat: Corul „Calatio”, dirijat de Lect. Univ. Dr. Victor Șapcă, Grupul Psaltic „Sf. M. Mc. Tatiana Diaconița”, pregătit de studenta Ana Nuță, Corul elevilor de la Școala Gimnazială „Alexandru Macedonski” și al copiilor din parohie. De asemenea, au interpretat câteva colinde elevele Anastasia Boroată și Alexandra Chihaia. La final, pr. paroh Alexandru Zidaru și pr. Mihai Badea au mulțumit celor prezenți, împărțind daruri invitaților care au susținut programul de colinde.