Activitate desfășurată în Parohia „Sf. Antim Ivireanul”, din Protoieria Târgu-Cărbunești

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, miercuri, 20 decembrie 2023, Parohia ,,Sf. Antim Ivireanul” din Protoieria Târgu-Cărbunești, prin implicarea doamnei învățătoare Camelia Tarbau de la Școala Generală ,,George Uscătescu” din Târgu-Cărbunești, a organizat un spectacol de Crăciun. Au fost interpretate colinde românești tradiționale și scenete legate de marea sărbătoare a Nașterii Domnului. Momentele au fost emoționante atât pentru cei mici, cât și pentru cei mari care au venit cu bucurie la eveniment. În final, au fost împărțite cadouri, iar preoții parohiei, Pr. paroh Vulpe Adrian și Pr. Murgiuc Marius, au mulțumit tuturor celor implicați în acestă frumoasă activitate, în chip special copiilor și doamnei învățătoare pentru tot efortul depus.

(Pr. Murgiuc Marius)