Activităţi dedicate împlinirii a 165 de ani de la Unirea Principatelor Române, la Liceul Teologic din Târgu-Jiu

Evenimente Proiecte
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, elevii Liceului Teologic din Târgu-Jiu, coordonați de cadrele didactice (Cîrstea Oana, Lăzărică Nicușor, Arsenie Claudia, Alexandrescu Claudia, Cîrstea Camelia, Mihăilescu Ana, Gogelescu Luciana şi Marica Doina), au desfășurat activităţi dedicate împlinirii a 165 de ani de la Unirea Principatelor Române. De la cei mici la cei mari, elevii au amintit că istoria poporului român este moştenire sfântă și că dragostea pentru strămoșii noștri rămâne vie până la sfârșitul veacurilor. Părintele director, Vătafu Ștefan, a scos în evidenţă implicarea Bisericii Ortodoxe în împlinirea Unirii și a adus felicitări celor implicați.