Grupul „Tinerii Maicii Domnului” de la Paraclisul Mitropolitan Madona-Dudu, în vizită la Azilul de bătrâni din Plenița, Dolj

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 11 februarie 2024, Grupul „Tinerii Maicii Domnului” de la Paraclisul Mitropolitan Madona-Dudu, a participat la Sfânta Liturghie în Parohia Orodel, din Protoieria Băilești, județul Dolj, la invitația părintelui paroh Ciobanu Alexandru, în trecut membru al grupului. Sub coordonarea părintelui Scorubură Mihai, alături de Pr. Breaz Gabriel, de la Parohia Caraula, și de Pr. Ciobanu Alexandru, tinerii au vizitat Azilul de bătrâni din Plenița. În prima parte a vizitei, preoții au citit câteva rugăciuni, urmate de un cuvânt de întărire din partea Pr. Scorbură Mihai. În a doua parte a întâlnirii, tinerii au prezentat un program cultural-muzical. La final, toți cei prezenți au primit cadouri din partea tinerilor.